Mistrovství světa v plavání v Římě

Od 17. července do 2. srpna se v Římě koná 13. ročník Mistrovství světa v plavání (FINA Aquatics World Championship). Soutěž se koná podle následujících programů: koupání v bazénu, koupání v otevřené vodě, synchronizované plavání, potápění a vodní pólo. Mistrovství se zúčastnilo 2500 sportovců reprezentujících více než 190 národů, stejně jako 2000 dobrovolníků.

1) Jenna Randallová z Velké Británie během tréninku před individuálními synchronizovanými plaveckými soutěži žen 17. července v Římě. (Getty Images / Clive Rose)

2) Laura Sanchez z Mexika během semifinále žen v potápění z 10 metrové plošiny v „Stadio del Nuoto“ 18. července v Římě. (Getty Images / Clive Rose)

3) Paola Espinosa z Mexika během semifinále žen v potápění z 10metrové platformy v "Stadio del Nuoto" 18. července v Římě. (Getty Images / Clive Rose)

4) Mary Beth Dunnichay a Haley Hishimatsu ze Spojených států během synchronizovaného potápění z 10metrové věže na mistrovství světa FINA v Římě v neděli 19. července. (AP / Michael Sohn)

5) Neznámý sportovec vlaky v bazénu "Foro Italico", v předvečer zahájení Mistrovství světa v plavání 2009 v Římě, ve čtvrtek 16. července. Mistrovství se bude konat do 2. srpna. (AP / Alessandra Tarantino)

6) Čínský atlet Wang Han během finále žen v potápění z 1metrového odrazového můstku v Římě. Ruská Yulia Pakhalina získala zlato, zatímco čínské Ming Fu a paní Wang Han obsadily druhé a třetí místo. (AFP / Getty Images / Filippo Monteforte)

7) Australští atleti Brioni Cole a Melissa Wu během finále v synchronizovaném potápění z 10metrové věže 19. července na Mistrovství světa v plavání v Římě. (AFP / Getty Images / Christophe Simon)

8) Americký atlet Christina Lucas během finále žen v potápění z 1metrového odrazového můstku na Mistrovství světa v plavání v Římě. Ruská žena Julia Pakhalina získala zlato a druhá a třetí místa obsadili čínské ženy Fu Mingxia a Wang Han. (AFP / Getty Images / Martin Bureau)

9) Čínský atlet Wang Han během finále žen v potápění z 1metrového odrazového můstku na Mistrovství světa v plavání v Římě. Ruská žena Julia Pakhalina získala zlato a čínské Ming Fu a Wang Han obsadily druhé a třetí místo v soutěži. (AFP / Getty Images / Christophe Simon)

10) Čínský atlet Wang Han během finále žen v potápění z 1metrového odrazového můstku na Mistrovství světa v plavání v Římě. (AFP / Getty Images / Filippo Monteforte)

11) Čínský atlet Wang Han během finále žen v potápění z 1metrového odrazového můstku na Mistrovství světa v plavání v Římě 19. července. (AFP / Getty Images / Filippo Monteforte)

12) Italští sportovci Valentina Marochchi a Brenda Spatsiani během synchronizovaného potápění z věže 10 metrů 19. července na mistrovství světa FINA v Římě. Čínský pár Chen Ruolin a Wang Xin opět získali zlato, stejně jako v loňském roce, americké ženy Mary Beth Dunnichai a Haley Hishimatsu obsadily druhé místo a malajští sportovci Leong Moon Yi a Pandela Pamg si vzali bronz. (AFP / Getty Images / Martin Bureau)

13) Japonský synchronizovaný plavecký tým na mistrovství světa FINA v Římě 18. července. (AFP / Getty Images / Christophe Simon)

14) Kanadský tým soutěží během synchronizovaného plaveckého finále 19. července na Mistrovství světa FINA ve vodách. Ruský tým vyhrál soutěž s 98.833 body, druhé místo obsadil tým ze Španělska, Číňané - třetí. (AFP / Getty Images / Martin Bureau)

15) Japonský tým vystupuje během finále synchronizované plavecké soutěže 19. července na Mistrovství světa FINA ve vodách. Mistři světa v technickém programu duet v synchronizovaném plavání byli ruští Anastasia Davydová a Svetlana Romashina. (AFP / Getty Images / Martin Bureau)

16) Kanadská Marie-Pierre Bodro-Gagnon vystoupí v synchronizovaném plaveckém technickém programu 20. července na mistrovství světa FINA ve vodách. Zlato získal ruský Natalia Ishchenko, Španěl Gemma Mengual - stříbrná, kanadská Marie-Pierre Bodrot-Gagnon - bronz. (AFP / Getty Images / Christophe Simon)

17) Japonský Adachi Yumi během finále soutěže v samostatném technickém programu v synchronizovaném plavání 20. července na Mistrovství světa v Římě. Zlato získal ruský Natalia Ishchenko, Španěl Gemma Mengual - stříbrná, kanadská Marie-Pierre Bodrot-Gagnon - bronz. (AFP / Getty Images / Martin Bureau)

18) Španělský tým v synchronizovaném plavání během soutěže ve freestyle programu 25. července 2009 na Mistrovství světa v plavání. (REUTERS / Tony Gentile)

Zdroj: Sacramento Bee

Při kopírování přeloženého materiálu ze zdroje nezapomeňte dát hypertextový odkaz na bigpicture.ru Díky předem!